Фахівці ГО «Центр реабілітації та відновлення» зауважують, що розлади психіки та поведінки різного ступеня спостерігаються у понад 90% людей, з якими їм доводилося працювати.
У групі підвищеного ризику – переселенці, військовослужбовці та члени їхніх родин.
Порушення сну, надмірна стурбованість, постійна втома, пригніченість, фобії та обсесії – це все поширені тривожні симптоми, які потребують уваги. При довготривалих проявах та без втручання спеціаліста вони можуть прогресувати до важчих станів: депресії, ПТСР, алкогольної чи наркотичної залежності.
Сьогодні психотерапія має в арсеналі достатню кількість форм роботи, щоб подолати травми, підвищити стресостійкість та відновити ресурси пацієнтів.
Одна з таких – терапевтичні групи. Цей формат з огляду на його істотний ефект активно використовують психологи «Центру реабілітації та відновлення».
До занять у терапевтичних групах залучаються від 6 до 12 людей, які, зазвичай, мають схожі ментальні проблеми.
Комунікація між ними відбувається за участі психотерапевта. Його задача – модерувати, задавати тон спілкуванню, дбати про стабільний стан присутніх.
У терапевтичних групах ми створюємо атмосферу розуміння, прийняття та довіри. Уникаємо моралізаторства.
На зустрічах кожен з учасників може поділитися особистим досвідом переживання проблеми, висловити думку, отримати дієві поради чи просто емоційну підтримку без зайвих настанов.
Людина має змогу подивитися на проблему під іншими кутами зору, спроєктувати її на різні життєві ситуації та знайти мотивацію для змін.
Терапевтичні групи та індивідуальна терапія – абсолютно різні види психологічної допомоги. Їх можна застосовувати як у комплексі, так і окремо, щоб досягти найбільшої користі.
taxation planning
Eiusmod tempor incididunt ipsum ut labore dolore magna aliqua. Ut enim minim veniam duisy ipsum sed quis.
Терапевтичні групи ми радимо людям, які:
- мають обмежене коло спілкування/уникають спілкування з новими людьми;
- не відчувають відгуку близьких чи зневірилися у своєму оточенні;
- знецінюють свої здібності;
- не вміють висловлювати/відстоювати власну думку;
- хочуть контролювати/розвинути емоційний інтелект;
- прагнуть навчитися навичок командної роботи/правилам комунікації/вирішенню конфліктних ситуацій.