Програма групової соціально-психологічної реабілітації
Понад 15 років Ресурсний центр ГУРТ працює з груповою соціально-психологічною реабілітацією (ГСПР, групи самодопомоги), долучаючи регіональні громадські організації. З 2023 року до ведення груп самодопомоги на Хмельниччині приєдналися фасилітатори ГО “Центр реабілітації та відновлення”.
Групи соціально-психологічної реабілітації – це добровільні об’єднання людей, активність яких спрямована на подолання особистих психологічних проблем, зокрема тих, що викликані соціальними чинниками (вимушений переїзд, втрата засобів до існування, зміна соціального статусу тощо). Учасники групи діляться своїми переживаннями й таким чином підтримують один одного, терапевтичний ефект досягається через цю взаємопідтримку.
Повномасштабні воєнні дії, які розпочалися 24 лютого 2022 року, посилили роботу у цьому напрямі, оскільки дуже велика кількість людей потребувала (і потребує досі) психосоціальної підтримки.
Наразі наш пріоритет – робота з ветеранами й ветеранками, родинами учасників бойових дій та вимушеними переселенцями.
ProAction – Доступ до якісних освітніх та соціальних послуг для
дітей та сімей в Україні
Terre des hommes в Україні та чотири партнерські організації – Благодійний фонд «Захід Шанс», Благодійний Фонд «Посмішка ЮА», Громадська організація «Світ у Барвах» та Громадська організація «Центр реабілітації та відновлення» реалізують проєкт «ProAction (Захист у дії) – Доступ до якісних освітніх та соціальних послуг для дітей та сімей в Україні» в Івано-Франківській, Хмельницькій та Дніпропетровській областях, щоб сприяти підтримці сім’ям з дітьми, постраждалим від війни.
Наші задачі:
- Підтримати навчальні простори, що були створені та обладнані у навчальних закладах, для покращення доступу до освітніх можливостей;
- Залучити дітей та молодь до процесів прийняття рішень щодо функціональності цих навчальних просторів;
- Посилити існуючу систему соціальних послуг для дітей, молоді та сімей та надати послуги кейс-менеджменту з метою зменшення та пом’якшення негативних стратегій подолання труднощів;
- Надати психосоціальну підтримку постраждалим від війни дітям, молоді та їхнім батькам/опікунам шляхом надання послуг з MHPSS (напрямку ментального здоров’я та психосоціальної підтримки) у цільових регіонах.